Web

Futurama

15. července 2009 v 17:04 | Amazing_idiOt |  Futurama
http://www.online-futurama.cz/wp-content/themes/strawberry-blend/images/footerlime.jpg
Seriál Futurama je americký animovaný sci-fi sitcom, který vytvořili Matt Groening a David X. Cohen, tito pánové jsou mimo jiné i tvůrci úspěšného seriálu Simpsnovi.
Ve Spojených státech se tento seriál začal vysílat už v roce 1999, kdy si práva na jeho vysílání koupila televize Fox Network. Později v roce 2006 se začaly vysílat nejnovější epizody (4 filmy rozdělené na 4 části - celkem 16 epizod) na Comedy Central. V České republice tento seriál začala první vysílat televize Prima Cool a to až na jaře roku 2009.
Děj celého seriálu se odehrává v budoucnosti v roce 3000, kam se přes kryogenické zmražení dostane hlavní postava Philip J. Fry , který pochází ze 20. století (roku 1999) a začíná poznávat nové přátele v budoucnosti. Náchází se stále ve svém oblíbeném New York City avšak město téměř nepoznává, naštěstí díky svému objevenému prapraprapra…synovci dostává práci v malé intergalaktické dopravní firmě - Planet Express.
Seriál pojednává o jeho dobrodružstvích s Planet Expres a samozřejmě jeho přáteli, které pomalu poznává. Seriál je naplněn klasickým Simpsonovským humorem, který je zde avšak o něco ostřejší a o to lépe sledovatelnější.
Vedle lehkomyslného smolaře Frye, který je odsouzen pracovat jako poslíček pro Planet Express se v seriálu objevují i postavy, které si zaslouží také svou pozornost a obdiv.
Taková nejvýraznější je robot Bender (celým jménem Bender Bending Rodriguez), který byl původně vyroben v Mexiku a jeho úkolem bylo ohýbání traverz. Do firmy Planet Express se dostává stejně jako Fry. Při porovnání se Simpsonovými je to mnohem ostřejší Homer Simpson. Bender velmi rád pije alkohol, kouří a velmi špatně vaří, mezi jeho koníčky patří i krádeže cenných věcí. Chová se velmi arogantně a v každém příběhu způsobuje spíše problémy než užitek. Právě asi proto je tato postava u diváků výraznější a oblíbenější než Fry.
Jednooká Turanga Leela přestavuje na posádce jedinou zodpovědnou osobu, proto také zastává funkci kapitánky lodi. Vždycky si myslela, že je mimozemšťan neznámé rasy, jednou se však dozví, že jen jen mutant.
K významným postavám seriálu patří samozřejmě i profesor Hubert J. Farnsworth, který je právě Fryovým vzdáleným prasynovcem, i když mu je komicky kolem 160-ti let. Je šéfem Planet Express a zabývá se o vědeckou činnost, díky které je v seriálu mnohem více zábavy.
Na lodi lze potkat i firemního lékaře doktora Johna Zoidberga, který bývá často přehlížen nejspíše pro svůj vzhled. Je to mimozemský tvor podobný humrovi, proto v animovaném filmu i pro jeho slabou důležitost vypadá velmi výrazně.
V seriálu bychom našli mnoho jiných hlavnějších postav a v každé epizodě poznáváme mnoho postav vedlejších, avšak to pro samotné sledování není důležité znát. Seriál je dělán pro pobavení a ne pro hluboké zamyšlení jako například animované Městečko South Park, i když těmi humornými narážkami se mu začíná velmi podobat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama